Więcej o „związku idealnym”

Tak jak już wspomniałam, związek idealny to taki, w którym występują powiązania na wszystkich 3 podstawowych poziomach:

1. emocjonalnym,
2. mentalnym/komunikacyjnym,
3. seksualnym.

Na fakt istnienia konkretnych powiązań wskazują okreslone astrologiczne sygnifikatory.

Przykładowo na łatwość przepływu emocjonalnego w parze, wskazują np wzajemne aspekty Słońca , Księżyca i Ascendentu. Na fajne połączenie mentalne wskazują aspekty Merkurego i Urana, a przy połączeniach seksualnych dominują aspekty Wenus, Marsa i Plutona.

Zasada jest taka, że im aspekt jest bardziej ścisły, tym emocjonalny flow łatwiejszy.

Ciekawe jest to, że takie same aspekty wystepują w parach jednopłciowych, również, ale niekoniecznie homoseksualnch.
Przykładowo, z najbliższymi przyjaciółkami mamy często podobnego typu połączenia jak z partnerami.

Najciekawsze jest to, że do zaistnienia intensywnych emocji wcale nie są koniecznie tylko harmonijne pałączenia.
Aspekty napieciowe również dają wzajemne zainteresowanie, z tym że w tym przypadku będzie brakowało w relacji spokoju i relaksu.

Czym innym jest bowiem intensywność, a czym innym jakość relacji.

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej jest, gdy istnieje pewnego rodzaju balans. dobrze jest gdy, z jednej strony wystepują ścisłe aspekty napięciowe – najlepiej opozycyjne – wtedy mamy taką sytuację, że jesteśmy wystarczająco różni od siebie, aby się soba zainteresować, jednak istnieje wzajemne zrozumienie, gdyż znaki opozycyjne są znakami tej samej jakości, a z kolei z drugiej strony pewna ilość aspektów harmonijnych, które redukują napięcie i dają poczucie tzw „ciepełka”.

Idealne proporcje będą dla każdej pary inne, gdyż bardzo wiele zależy od naszych horoskopów urodzeniowych. To horoskopy urodzeniowe implikują nasze potrzeby partnerskie.

Jeżeli mamy w horoskopie natalnym, trudne aspekty w sektorze partnerstwa, czy wiele kwadratur i trudnych koniunkcji, które wskazują na tzw „ciężki charakter”, to nawet synastria (horoskop porównawczy) z aniołem niewiele nam pomoże i harmonia w partnerstwie będzie trudna do osiągnięcia.
Będąc taką skomplikowaną osobowością, będziemy się nudzić z bardziej prostymi konstrukcyjnie partnerami, natomiast ich będzie męczyć nasza skomplikowana i trudna osobowość.

Generalnie nie jest tez tak, że istnieje na świecie idealna osoba ucieleśnienie wszystkich zalet. Ona po prostu jest „idealna” dla nas, a dla kogo innego może być obojętna, a nawet toksyczna…

Oczywiście zdarzają się osoby toksyczne dla praktycznie wszystkich, ale to już osobny temat i też kiedyś napiszę z czego to wynika i dlaczego tak sie dzieje.

Temat jest oczywiście dużo bardziej skomplikowany, niekiedy rozgryzienie „istoty rzeczy” w konkretnej relacji, wymaga naprawdę dużo pracy.
Mam jednak nadzieję, że udało mi się nakreślić ogólną ideę analizy horoskopów partnerskich.

Oczywiście dla pełnej analizy relacji konieczne jest jeszcze sporządzenie horoskopu kontaktowego, który pokazuje cel związku, gdyż jak wszyscy wiemy miłość to jest o wiele za mało do tego, aby mógł zaistnieć związek.

Niezbędny jest jeszcze wspólny cel.

Tak wiem, astrologia jest skomplikowana, ale to ludzie są skomplikowani, a ona to po prostu odzwierciedla 🙂

Umów się na sesję