Rekrutacja

Stoisz przed koniecznością rozbudowania zespołu, a kandydaci nie bardzo pasują do zadań lub zespołu?

W Twojej firmie jest duża rotacja kadr?

Masz wrażenie że wszystko musisz robić sam?

Analiza wyzwań przed którymi stanął Twój biznes

Wraz z rozwojem firmy pojawia się naturalny krok – powiększenie zespołu. Będąc przedsiębiorcą doskonale wiesz o tym, jak ważne jest budowanie solidnego, zgranego, wzajemnie dopełniającego się kompletu współpracowników.

 Jednakże czynnik ludzki jest tutaj kluczowy i nawet wprawiony rekruter może mieć problem z określeniem, czy nowa osoba będzie odpowiednim nabytkiem dla firmy. Kandydat może świetnie wyglądać “na papierze”, lub umieć robić dobre wrażenie w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, ale jak określić jego kompatybilność z istniejącym środowiskiem w Twoim zespole i rozpoznać czy jest solidny i jakie ma podejście do odpowiedzialności?

Popularny przypadek, to doświadczony specjalista, który posiada wszelkie kwalifikacje do zadań, ale nie potrafi się komunikować z resztą pracowników, co w konsekwencji często kończy się jego rezygnacją lub wypowiedzeniem, pomimo imponującego CV.

Jeśli zmagasz się z:

  • Niekończącą się rotacją czy brakiem lojalności wśród pracowników
  • Długotrwałym poszukiwaniem specjalisty, który będzie się dogadywał z zespołem
  • Skomplikowanym procesem dopasowywania pracowników
  • Dobieraniem pracowników “do zadań, a nie “do zespołu”, co skutkuje brakiem zgrania i obniżeniem produktywności

Analiza kosmogramów aktualnych pracowników oraz kandydatów pozwoli na kompleksową ocenę ich profili psycho-fizycznych, dzięki której proces rekrutacji przebiegnie szybko i będzie nareszcie skuteczny!

Konflikty kadrowe w pewnym prywatnym przedszkolu

Jakiś czas temu zwróciła się do mnie o pomoc Pani Jolanta – właścicielka prywatnego przedszkola.

Borykała się z ogromną rotacją kadr w swoim przedszkolu, pomimo tego, że oferowane warunki finansowe, jak również warunki pracy były powyżej średniej rynkowej. Nie mogła zrozumieć, dlaczego pomimo jej starań o dobrą atmosferę i warunki, w pracy panowały napięte stosunki, zazdrość i rywalizacja. Pracownice podzielone były na 6 zespołów po 4 osoby i w zasadzie w każdym z nich z wyjątkiem jednego, atmosfera była zła lub bardzo zła.

Postanowiłam przyjrzeć się kosmogramom zatrudnionych Pań. Ze względów etycznych proszę jednak zawsze o to, aby badania takie odbywały się za zgodą zainteresowanych. 

Po szczegółowej analizie okazało się, że zespoły były źle skonfigurowane. Konfiguracja ta była w dużej mierze “losowa” i wynikała głównie z momentu zatrudnienia osoby. Po prostu nowo zatrudniona pracownica automatycznie zastępowała osobę, która złożyła wypowiedzenie. Ludzie dobierają się w zespoły według określonych zasad i ignorowanie tego faktu może być bardzo kosztowne w skutkach.

Co jest miarą efektywności zespołu? Oczywiście osiąganie wyznaczonych konkretnemu zespołowi celów. Jeden z guru zarządzania zespołami dr Meredith Belbin większość swojej długoletniej kariery zawodowej, poświęcił badaniu kwestii efektywności zespołów (Team Role Theory). Jego słynny podział ról w zespole jest uproszczonym odzwierciedleniem archetypowych podziałów astrologicznych. 

Implementacja archetypów astrologicznych przez naukę nie jest oczywiście żadną nowością wystarczy chociażby przypomnieć sobie 12 archetypów Jungowskich. Jung oprócz tego, że był świetnym psychologiem, był również całkiem sprawnym astrologiem, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Po wnikliwym przeanalizowaniu kosmogramów pracowników, dokonałam nowego podziału na zespoły z uwzględnieniem podziału na archetypowe role w zespole. Jak wszyscy wiemy samica alfa w danym stadzie może być tylko jedna, jednak dwie mediatorki, czy dwie perfekcjonistki w jednym zespole to też niezbyt trafiony pomysł…

Kosmogramy pokazują również potencjalną możliwość wystąpienia konfliktu pomiędzy poszczególnymi osobami, co też oczywiście zostało uwzględnione przy podziale.

Ciekawą informacją dla pracodawcy jest również możliwość określania trendów rozwojowych danego pracownika, co jest informacją szczególnie istotną w przypadku zarządzania projektami.

Po kilku miesiącach funkcjonowania w nowym układzie zadzwoniła do mnie wdzięczna Pani Jolanta z podziękowaniami. Nowy podział okazał się strzałem w dziesiątkę. Pracownice zaczęły się dużo lepiej dogadywać, wykazywać więcej inicjatywy i pomysłowości. Znacząco poprawiła się również atmosfera w przedszkolu, co było nadzwyczaj korzystne nie tylko dla pracowników, ale również dla podopiecznych. Fluktuacja kadr zmalała prawie do zera, a chętnych na zapisanie dziecka do tego przedszkola znacząco przybyło.

Dzięki narzędziom astrologicznym określę optymalny kierunek rozwoju Twojej firmy,
z uwzględnieniem Twojego horoskopu urodzeniowego

Astrologia to idealna odpowiedź na rozbudowane zagadnienia. Nie musisz się już przejmować długotrwałymi, skomplikowanymi procesami rekrutacji – kompleksowa analiza kosmogramów dostarczy klarownych odpowiedzi na Twoje pytania. Dowiesz się, jakiego pracownika potrzebujesz, by skutecznie pomóc swojemu zespołowi, wzmacniając jego strukturę i ubogacając jego zasoby.

Cena

Cena ustalana indywidualnie w zależności od ilości osób uczestniczących w projekcie.

Miejsce i przebieg konsultacji

Konsultacji udzielam w moim gabinecie w Poznaniu lub online.

Staram się, aby konsultacja przebiegała w rzeczowej acz miłej atmosferze, przy dobrej kawie. Nie ma ona charakteru programującego, nie mam też w zwyczaju nikogo straszyć, ani snuć katastroficznych wizji.

Na spotkaniu skupiamy się w pełni na dogłębnej analizie istniejącego problemu oraz poszukiwaniu optymalnego w danej sytuacji rozwiązania czy też rozwijaniu istniejących wątpliwości.

Ze względu na bardzo dużą ilość informacji, wskazane jest nagrywanie przebiegu sesji.

Jakich informacji potrzebuję

Do takiej analizy nie potrzebuję żadnych danych kwalifikowanych jak dane osobowe, wystarczy data i miejsce urodzenia (jak najdokładniejszą, jaką uda się ustalić).
Nie ma też potrzeby dokonywania testów czy badań pracowników.
Ze względów etycznych proszę jednak zawsze o to, aby badania takie odbywały się za zgodą zainteresowanych.

W przypadkach, gdy dysponujemy pełnymi danymi tj. datą z godziną urodzenia, analiza jest dużo dokładniejsza a efekty są zaskakujące.

Biznesu nie tworzą firmy, tworzą go ludzie – dobierz najlepszych ludzi do swojego biznesu

Z pewnością potrafisz dobrze ocenić kompetencje kandydata, teraz masz szansę aby zawczasu dowiedzieć się czy będzie efektywnie działał na korzyść firmy oraz w jakim stopniu odnajdzie się i będzie się spełniać na stanowisku na które prowadzisz nabór.

O MNIE

Astrologią zajmuję się właściwie od zawsze… Już jako mała dziewczynka lubiłam patrzeć na migające na niebie gwiazdy, zastanawiając się: "Czy ktoś tam mieszka?" Bardzo szybko zauważyłam jak wielki wpływ na ludzi oraz na całe życie na ziemi mają chociażby fazy księżyca. Zaczęłąm zgłębiać tę wiedzę. W ten sposób tak astrologia stała się moim ukochanym hobby na wiele lat.

Opinie klientów

Ela
Wszystko układa się tak jak Pani mówiła. Uwielbiam Panią
Alt Altowa
Kontakt z panią Anną , jak i cała konsultacja jest niezwykła!!! Pani ma wspaniałą energię, potrafi otworzyć oczy na wiele spraw, pokierować myśli na nowe tory i wyjaśnić wiele tematów.
(czytaj dalej »)
Magda
Cudowna, pełna pozytywnej energii kobieta..wie jak zarazić chęcią do działania i jak przekazać nuty naszego życia... Idź , posłuchaj, zagraj według własnej melodii ale z nut planet....
(czytaj dalej »)
Joanna
Bardzo ciekawa rozmowa.. Pani Ania nie tylko przedstawia mapę możliwości ale przede wszystkim uświadamia w wielu kwestiach na które wcześniej nie zwracało się uwagi.. Niesamowita energia!
(czytaj dalej »)
Helena
Kiedy nie masz pewności w którą stronę pójść.., czy teraz jest dobry czas na zmianę…Na te i wiele innych pytań pomoże Ania. Bardzo trafnie i w punkt dojdziecie do sedna sprawy.
(czytaj dalej »)
Ewa
Profesjonalna sesja, u mnie 3,5 h. wiele sie dowiedzialam o sobie i swoich mocnych stronach. pomogła w wyborze kierunku do rozwoju. (czytaj dalej »)
Wojciech
Pełen profesjonalizm!! Polecam z ręką na sercu. Poza tym Ania, oprócz tego, że jest świetnym astrologiem, jest też wspaniałą kobietą!!
Oskar
Z pewnością warto porozmawiać i zobaczyć 🙂
Jadwiga
Nie wiem, co sprawiło mi większą radość — profesjonalne i bardzo interesujące czytanie mojego horoskopu, rozmowy o sprawach przeróżnych czy oglądanie Ani w swoim żywiole? Nigdy nie
(czytaj dalej »)
Małgorzata
Zawsze warto jest mieć mapę w ręku żeby iść przez życie, jeszcze jeśli jest ktoś, kto Ci powie jak ja odczytać to możesz czuć się spokojny i bezpieczny. Ja właśnie z taka mapa wyszłam
(czytaj dalej »)
Tomasz
Dziękuję BARDZO Pani Aniu!!! 😀 Niesamowite jest to, co jest zapisane w Gwiazdach! Teraz śmielej idę przez życie i wiem dokąd!
Artur
Korzystam z usług astrologa od ponad 15 lat. W przypadku Ani wiedza i doświadczenie łączy się z jej dystansem, empatią i przyciągającą osobowością. Komu mogę to polecam
Paweł
Cóż mogę powiedzieć….szok, ale taki pozytywny!:) polecam! jeszcze raz dziękuję za cenne słowa! Wszystkiego Dobrego! 🙂
Sandra
Niesamowita osobowość ! 😊(czytaj dalej »)
Tomasz
Jeśli trafiłeś / trafiłaś tu i zastanawiasz się nad sobą, to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Koniecznie musisz umówić się na sesję. Dostaniesz na niej wszystko to, czego potrzebujesz 🙂
Aja Iskra
Ten czas jest czasem zastanawiania się nad sobą… Czasem zmiany – przede wszystkim siebie… zmiany swojego myślenia, czucia, robienia… Czy zastanawialiście się nad tym… Nie nad tym –
(czytaj dalej »)
Monika
Ciekawa, inspirujaca rozmowa.