Problemy w pracy, wypalenie zawodowe, mobbing.

Masz dosyć swojego Szefa? A może masz wrednych współpracowników? Nie chce Ci się rano wstać do pracy? Straciłeś zapał? Zastanawiasz się nad zmianą firmy czy nawet zawodu? Napisz, zobaczysz w jaki sposób mogę Cię wesprzeć w podejmowaniu ważnych decyzji.

Wielu z nas doświadcza w swoim życiu różnego rodzaju problemów w pracy. Zazwyczaj są to drobne nieprzyjemności związane z niesnaskami w zespole czy niedogodności związane z koniecznością pozostawania „po godzinach” w celu wykonania terminowych zadań. Niekiedy jednak w firmie dzieję się naprawdę źle. Mobbing wbrew pozorom jest całkiem często spotykanym zjawiskiem. Oczywiście nie zawsze mamy świadomość, że zachowania, ze strony szefa czy innych członków zespołu noszą znamiona mobbingu. W świetle kodeksu pracy mobbing oznacza działania polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Co ciekawsze, badania dowodzą iż mobbing jest problemem nie tylko dla osoby, która go bezpośrednio doświadcza, ale także całego zespołu będącego świadkiem tych praktyk. Inni pracownicy, będący świadkami takich zachowań pracodawcy czy managera również tracą poczucie bezpieczeństwa.

Innym nie mniej istotnym problemem, z którym często musimy się zmierzyć na jakimś etapie kariery zawodowej jest wypalenie zawodowe. Najczęściej dotyka ono osoby, które przez lata podchodziły do pracy z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem. Często skupiały na pracy całą swoją uwagę i wkładały w pracę całe serce. Po latach takiego maksymalnego zaangażowania zwykle dochodzi do zniechęcenia, a nawet stanów depresyjnych. Zjawisko to bardzo często występuje u ludzi, których praca polega na pomaganiu innym osobom, wymaga odpowiedzialności i podejmowania trudnych decyzji – lekarzy, terapeutów, nauczycieli itp.

Sygnałami ostrzegawczymi wypalenia są emocjonalne wyczerpanie, lęk i uczucie pustki oraz brak sił do pracy. Zaczynamy się dystansować, stajemy się oficjalni, bezduszni, a nieraz nawet cyniczni. Pojawia się wrażenie, żę marnujemy, przestajemy się angażować w swoje zadania, stajemy się obojętni i wycofywani.

Jak mogę Ci pomóc?

  1. Mogę podpowiedzieć w jakiej dziedzinie praca będzie dla Ciebie rozwojowo najlepsza, ew jakie jeszcze możliwości zarobkowania przewidziane są w Twoim horoskopie.
  2. Dzięki narzędziom astrologicznym jestem w stanie określić, jak długo potrwa kryzys i jakie możliwości ze sobą przynosi. Można też sprawdzić, również efektywność alternatywnych ścieżek kariery.
  3. Możliwe jest zbadanie czy jesteśmy stworzeni do pracy w grupie, czy raczej powinniśmy pracować samodzielnie.
  4. W niektórych przypadkach, może istnieć sytuacja, że nasze miejsce zamieszkania nie jest korzystne dla naszej kariery zawodowej – wtedy możliwe jest znalezienie optymalnego dla nas w tym zakresie miejsca, o ile oczywiście sytuacja życiowa umożliwia zmianę miejsca zamieszkania.
  5. Świadomość istniejących mechanizmów często umożliwia złagodzenie skutków kryzysu i uniknięcie wielu pochopnych decyzji.
  6. Analiza astrologiczna zawsze jest pomocna w poszukaniu optymalnych rozwiązań ułatwiających zmianę lub dostosowanie się do sytuacji życiowej.

Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem e-maila lub mediów społecznościowych – kliknij ikonkę na dole strony.

Miejsce konsultacji:

Konsultacji udzielam w moim gabinecie w Poznaniu lub zdalnie za pośrednictwem Skype, Telegram, Webex lub inny komunikator.

Jak wygląda konsultacja?

Staram się, aby konsultacja przebiegała w rzeczowej acz miłej atmosferze, przy dobrej kawie. Nie ma ona charakteru programującego, nie mam też w zwyczaju nikogo straszyć, ani snuć katastroficznych wizji. Nie jestem wróżką, ani jasnowidzem. Nie zdejmuję „uroków” ani „klątw”. Na spotkaniu skupiamy się w pełni na dogłębnej analizie istniejącego problemu oraz poszukiwaniu optymalnego w danej sytuacji rozwiązania czy też rozwijaniu istniejących wątpliwości.

Ze względu na bardzo dużą ilość informacji, dobrze jest nagrywać przebieg sesji.

Jakich informacji potrzebuję?

W celu sporządzenia horoskopu niezbędne jest przedłożenie dokładnej daty urodzenia z miejscem i godziną.

Cennik konsultacji:

Wycena konsultacji dokonywana jest indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania i wagi problemu, który ma zostać rozwiązany. Stawka: 300 zł/h.

Czas oczekiwania na konsultację:

  • 1-2 tygodnie,
  • W przypadku konieczności wykonania usługi ekspresowej prośba o kontakt.

Jeśli szukasz informacji które podpowiedzą Ci jak możesz wyjść z kryzysu zawodowego w najbardziej korzystny dla siebie sposób, zapisz się na sesję za pośrednictwem formularza poniżej:

Umów się na sesję