Nałogi

Znajomi opowiadają zabawne historie o tym jak "popłynąłeś" na ostatniej imprezie? Ciebie to nie bawi? A może spostrzegłeś, że w tym miesiącu znowu masz zero na koncie bankowym, a Ty się zastanawiasz, jak to się mogło stać? Czujesz, że przestajesz panować na swoim życiem? Zobacz co mogę dla Ciebie zrobić.

Problemy związane z uzależnieniami dotyczą praktycznie każdego z nas.
Do rozmaitych uzależnień przyznaje się do wiele osób z pierwszych stron gazet, artystów, celebrytów – można powiedzieć, że jest to bardzo demokratyczny problem. Standardowo hasło „nałóg” kojarzy nam się z przysłowiowym pijakiem pod mostem, jednakże temat jest dużo bardziej złożony.

Nałogi objawiają się mniej lub bardziej „elegancko”, zawsze jednak wspólnym mianownikiem jest hasło „ucieczka”. Od czego uciekamy? Od problemów, prozy życia, nudnej pracy, niekochanego partnera, samego siebie… Gdzie uciekamy – tak gdzie czeka na nas przyjemność, dzięki której możemy zapomnieć o dręczących nas problemach.

Tak naprawdę, to nie ma znaczenia w co uciekamy. Alkoholizm, pracoholizm, seksoholizm, zakupoholizm, narkotyki, gry komputerowe, kompulsywne jedzenie – to tylko zewnętrzne objawy problemu. Uzależniające mogą być zarówno substancje jak i zachowania – mechanizm jest jednak zawsze jest ten sam.

 Początkowo sięgamy po daną używkę, czy wykonujemy jakieś zachowanie by dostarczyło nam chwilowej przyjemności. Szybko jednak zażywanie tej substancji, czy określone zachowanie staje się koniecznością. Pomimo, że bardzo chcemy nie jesteśmy w stanie samodzielnie uwolnić się od nałogu.

Oczywiście są nałogi mniej lub bardziej akceptowane społecznie – zapewne nasza mama wolałaby, abyśmy miały męża pracoholika, niż alkoholika… Gdyby jednak przyjrzeć się tematowi bliżej, to właściwie niewielka różnica, gdyż tak naprawdę w obu przypadkach, ze wszystkim będziemy same – wszystkie życiowe obowiązki i problemy spadną na nasze głowy, a naszego męża przy nas nie będzie. (Panów z góry przepraszam za uogólnienie – tak w drugą stronę, działa to analogicznie…)

Jak to zazwyczaj w astrologii bywa, kluczowym jest rozróżnienie, czy mamy do czynienia ze zjawiskiem przejściowym, czy też jest to kwestia konstrukcji naszego horoskopu urodzeniowego.

Czy w horoskopie „widać” tendencję do ulegania nałogom?

Jak najbardziej, jest możliwe stwierdzenie predyspozycji ucieczkowych na podstawie budowy horoskopu urodzeniowego.
Symbolizują je rozliczne konfiguracje różnych czynników. Są znaki i konfiguracje w kosmogramie, które bardziej niż inne predestynują do tej choroby. Nigdy jednak nie jest to jeden czynnik, nie należy więc wyciągać pochopnych wniosków.

Zawsze newralgiczne są trudne aspekty Neptuna i Plutona. Dobrze też przyjrzeć się Uranowi, który lubi symbolizować w kosmogramie tendencję do nadreaktywności, którą często próbujemy wyciszyć używkami czy lekami. Istotna jest również obsada poszczególnych sektorów horoskopu– która podpowie nam, gdzie wyładujemy nasze nałogowe predyspozycje.

Czy mogę wpaść w nałóg nie posiadając w horoskopie predyspozycji?

Nie. Możliwe jest natomiast okresowe zwiększenie potrzeby sięgania po używki. Nawet osoby o bardzo stabilnej psychice i bez zaznaczonych w kosmogramie tendencji ucieczkowych, miewają gorsze okresy, w których taka potrzeba może się pojawić. W takich przypadkach rozstajemy się z „chwilowym nałogiem” po ustąpieniu trudnego tranzytu. Zapewne każdy z nas zna np. osobę, która nigdy nie piła, czy nie paliła papierosów, za wyjątkiem kilkumiesięcznego okresu po śmierci bliskiej osoby.

Jak mogę Ci pomóc?

  1. Z reguły już sama świadomość istnienia pewnych pro nałogowych czynników w naszym kosmogramie, pomaga nam w zrozumieniu i lepszym ogarnięciu sytuacji, w której się znaleźliśmy. Umożliwia „odklejenie się” od poczucia winy, pułapki perfekcjonizmu i dziesiątek innych destrukcyjnych programów, które przeszkadzają nam w cieszeniu się życiem i wpychają w objęcia nałogu.
  2. Z reguły możliwe jest przekierowanie uwagi z bardzo destrukcyjnego nałogu na bardziej społecznie akceptowany. Niekiedy możliwe jest całkowite wyzwolenie się z nałogu, wymaga to jednak dużej determinacji i często specjalistycznej pomocy. Analiza astrologiczna może znacząco przyspieszyć i wspomóc ten proces.
  3. W przypadku, gdy pojawienie się nałogu powiązane jest z trudnymi tranzytami, na pewno pomoże nam świadomość, że problem jest przejściowy i wiedza jak długo będziemy musieli się z nim zmagać.
  4. Zazwyczaj pomocna bywa również analiza w jaki sposób kluczowe osoby z naszego otoczenia na nas wpływają. Czy są nam oni w stanie pomóc w naszych problemach, czy raczej będziemy musieli radzić sobie sami? Analiza astrologiczna będzie pomocna w poszukaniu optymalnych rozwiązań ułatwiających zmianę lub dostosowanie się do sytuacji życiowej.
  5. Musimy oczywiście pamiętać, iż analiza astrologiczna nigdy nie zastępuje terapii medycznej i nie to jest jej celem.

Zapraszam do kontaktu za pośrednictwem e-maila lub mediów społecznościowych – kliknij ikonkę na dole strony.

Miejsce konsultacji:

Konsultacji udzielam w moim gabinecie w Poznaniu lub zdalnie za pośrednictwem Skype, Telegram, Webex lub inny komunikator.

Jak wygląda konsultacja?

Staram się, aby konsultacja przebiegała w rzeczowej acz miłej atmosferze, przy dobrej kawie. Nie ma ona charakteru programującego, nie mam też w zwyczaju nikogo straszyć, ani snuć katastroficznych wizji. Nie jestem wróżką, ani jasnowidzem. Nie zdejmuję „uroków” ani „klątw”. Na spotkaniu skupiamy się w pełni na dogłębnej analizie istniejącego problemu oraz poszukiwaniu optymalnego w danej sytuacji rozwiązania czy też rozwijaniu istniejących wątpliwości.

Ze względu na bardzo dużą ilość informacji, dobrze jest nagrywać przebieg sesji.

Jakich informacji potrzebuję?

W celu sporządzenia horoskopu niezbędne jest przedłożenie dokładnej daty urodzenia z miejscem i godziną.

Cennik konsultacji:

Wycena konsultacji dokonywana jest indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania i wagi problemu, który ma zostać rozwiązany. Stawka: 300 zł/h.

Czas oczekiwania na konsultację:

  • ok. 2 tygodnie,
  • W przypadku konieczności wykonania usługi ekspresowej prośba o kontakt.

Jeśli szukasz informacji które mogą pomóc Ci efektywnie poradzić sobie z nałogiem, zapisz się na sesję za pośrednictwem formularza poniżej:

Umów się na sesję