Retrogradacja Wenus

Właśnie zaczął się czas retrogradacji Wenus. Trwa on 42 dni i zdarza się mniej więcej to co półtora roku.
Obecna retrogradacja zaczyna się dziś – 13 maja i potrwa do 25 czerwca 2020. Będzie miała miejsce w znaku Bliźniąt.

Co oznacza ta „retrogradacja”?

W astrologii przyjmuje się, że planeta retrograduje, gdy z punktu widzenia obserwatora na Ziemi porusza się „pod prąd” . Oczywiście, że w rzeczywistości nie porusza się do tyłu – jest to złudzenie optyczne, związane najprościej mówiąc z nakładaniem się ruchu Ziemi i ruchu planety.

Czego mam się spodziewać? Czy mam się bać?

Jest to bardzo nietypowy, ale interesujący czas. Często jesteśmy zmuszeni do przyhamowania, przyjrzenia się pewnym tematom i niejako “posprzątania” zaszłości.

Relacje.

W okresie retrogradacj Wenus modyfikują się nasze reakcje emocjonalne, system wartości, upodobania, jak również i nasze poglądy na sprawy partnerstwa.

W okresie tym często pojawiają się nieoczekiwane sytuacje, które powodują zmiany w postrzeganiu partnera, jak również wymuszają zmiany w związkach.
Jest to czas gdy, jesteśmy zmienni, kapryśni i niezdecydowani. Będzie to tym bardziej zauważalne, im trudniejsze aspekty utworzy retrogradująca Wenus, z planetami w naszym horoskopie urodzeniowym.
Tradycyjnie przyjmuje się, że nie jest to najlepszy czas na oświadczyny czy planowanie lub zawieranie małżeństw.

Biznes.

Retrogradacja wypływa też na nasze postawy dotyczące finansów i tematów związanych z prawem własności.
Wenus odpowiada przecież również, za powodzenie finansowe!
Czas ten nie jest najlepszy do dokonywania dużych zakupów i poważnych inwestycji. Łatwo wtedy o dokonanie nieprawidłowej oceny wartości nabywanego dobra. W tym czasie mamy tendencję do przeceniania wartości upragnionego produktu. Łatwo ulegamy złudzeniom i pozorom.
Szczególną ostrożność musimy zachować przy dokonywaniu zakupów towarów luksusowych, dekoracyjnych, biżuterii, drogiej i modnej odzieży oraz innych „zbytkownych” przedmiotów.
Nasze poczucie estetyki nie jest w tym czasie w najlepszej kondycji.
Przedmioty, które nabywamy na retrogradujacej Wenus zazwyczaj potem nam się nie podobają, często wręcz się zastanawiamy jak to się mogło stać że trafiły w nasze posiadanie. Często też żałujemy ekstrawagancji i impulsywnych wydatków.

Czy mnie też to dotknie?

Aby trafnie ocenić wpływ retrogradującej Wenus na nasz horoskop, musimy przede wszystkim przeanalizować sektor horoskopu, przez który tranzytuje.
Najprawdopodobniej właśnie w tym sektorze będziemy zmuszeni do dokonania modyfikacji naszych emocji, ocen i przekonań.

Warto też sprawdzić aspekty, które utworzy retrogradująca Wenus z planetami w naszym horoskopie urodzeniowym. Jeżeli będą one napięciowe, możemy się spodziewać perturbacji w omawianych powyżej sferach życia.

Czy mam zawiesić „życie na kołku” na czas retrogradacji?

Bynajmniej. Jest to po prostu czas, kiedy miejsce ekspansji zastępuje introwersja i refleksja. Warto w tym czasie zrobić porządki w swoich relacjach. Pożegnać się z osobami i rzeczami, których obecność w naszym życiu definitywnie nam nie służy.
Jest to dobry czas na „zwolnienie obrotów”, medytacje i wszystkie działania związane z naszym rozwojem wewnętrznym i duchowym.

Z ciekawostek.

Nie jest to dobry czas na wszelkie zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie. Gdy wychodzimy z salonu fryzjerskiego w czasie retrogradującej Wenus najczęściej czujemy się oszpecone i nie jesteśmy zadowolone z usługi nawet, gdy obiektywnie została ona wykonana jak najbardziej prawidłowo.
W tym czasie nie warto też dokonywać zabiegów medycyny estetycznej i operacji w zamierzeniu mających poprawić nasz wygląd. Efekt może być daleki od przez nas oczekiwanego.

Umów się na sesję