Syndrom „Śpiącej Królewny”.

Ten wpis w przeważającej mierze będzie skierowany do płci pięknej, aczkolwiek przypuszczam, że wielu mężczyzn też miewało w swoim życiu podobne sytuacje…

Podczas moich konsultacji, bardzo często obserwuję występowanie u Pań syndromu tzw. „Śpiącej Królewny”.

O co tu chodzi?

Najprościej można by powiedzieć, że chodzi tu o „życie zawieszone na kołku” z powodu braku partnera…

Dziewczyny mają rozliczne plany, prawie rozpoczęte przedsięwzięcia, prawie zaplanowane podróże – na które mają prawie zarezerwowane bilety, świetne pomysły na biznes, itp. i… niczego nie realizują.

Argumentem, który ma uzasadnić „nicnierobienie” jest to, że nie mają do realizacji tych planów odpowiedniego partnera…

Dlaczego tak się dzieje?

Wiele osób ma tak skonstruowany horoskop urodzeniowy, że uzależnia swoje decyzje życiowe od „błogosławieństwa” partnera. Osoby te obawiają się, że same nie będą w stanie dać sobie rady. Oczywiście to przekonanie najczęściej jest kompletnie pozbawione realnych podstaw, gdyż oceniając obiektywnie są to z reguły osoby o super kompetencjach, bardzo energiczne i kreatywne.

Dla innych osób z kolei jest to wygodny pretekst dla pozbycia się poczucia winy, z powodu swoich prawdziwych czy wyimaginowanych zaniedbań. Jeszcze inni z kolei, potrzebują „motywatora zewnętrznego” do podjęcia działań. Mają taki typ osobowości, że w istocie potrzebują Inspiracji i wsparcia z zewnątrz.

Z czego to z astrologicznego punktu widzenia wynika?

Analiza horoskopu urodzeniowego pomoże znaleźć nam odpowiedź co jest przyczyną opisanych powyżej zachowań.

Trudności w samodzielnym podejmowaniu zadań mogą wynikać np. z tego, że mamy horoskop prawostronny, może też brakować nam np. jakości kardynalnej, albo żywiołu ognia. Możemy mieć słabego Marsa, nieaspektowane Słońce czy zbyt dużo jakości stałej.

Przyczyną trudności z ”ruszeniem do przodu”, bywają też obsadzone wyłącznie sektory upadające, napięciowe aspekty Saturna czy Neptuna do Świateł czy innych „wrażliwych” elementów horoskopu i szereg innych czynników.

Powody braku umiejętności efektywnego inicjowania działań są naprawdę bardzo różne. Zróżnicowane zatem też będą astrologiczne signifikatory powiązane z tym problemem. W konsekwencji pojawi się potrzeba odmiennych sposobów radzenia sobie z taką naszą życiową sytuacją.

W czym może być pomocna astrologia?

Jest pomocna w diagnozowaniu naszego typu osobowości i zrozumieniu właściwego nam sposobu działania. Gdy sporządzimy horoskop, wiele się w wyjaśni. Będziemy bardziej świadomi swoich uwarunkowań i ograniczeń, słabych, ale też i tych mocnych stron. Możemy bardziej efektywnie wykorzystać swoje zalety, jak również łatwiej nam będzie znaleźć remedia, gdy wiemy co jest przyczyną naszej słabości czy problemu.

Rozwiązania są naprawdę bardzo różne. Niekiedy może pomóc relokacja, niekiedy otrzymanie wsparcia od osoby z horoskopem, który daje większą łatwość inicjowanie procesów. Bardzo często jest tak, że pomaga już sama świadomość pewnych mechanizmów funkcjonowania naszego horoskopu. Przestajemy mieć sobie za złe, że jesteśmy tacy jacy jesteśmy

Oczywistym jest, że wspierający Partner jest czynnikiem bardzo sprzyjającym sukcesowi, jednakże większość z nas ma w swoim życiu okresy samodzielności, czy wręcz samotności, z takich czy innych życiowych z powodów.

Astrologia pomoże nam zobaczyć, jak długo mniej więcej, taki czas będzie trwał, co pomoże nam w sensownym rozplanowaniu zadań na najbliższy czas. To naprawdę wspaniałe narzędzie do maksymalizacji zysków i minimalizacji życiowych strat

Umów się na sesję