Zakupowe/usługowe porażki

Zapewne każdemu z nas przydarzyła się jakaś zakupowa czy usługowa wpadka.
Mogła to być nieudana wizyta u fryzjera, zakup drogiej sukienki, której nigdy nie założyłyśmy, kupno samochodu, który mimo, że renomowanej marki ciągle się psuje… Paradoksalne jest to, że często wpadki dotyczą bardzo polecanych towarów i firm czy osób z dobrą opinią – niekiedy bardzo „utytułowanych”.

Dlaczego tak się dzieje?

Temat jest generalnie dość skomplikowany. Zasadniczo przyczyny takich zdarzeń można podzielić na kilka rodzajów:

1. Wpadki związane z “pechowym” terminem.

2. Wpadki związane z osobą usługodawcy.

3. Wpadki związane z pustym biegiem Księżyca.

4. Wpadki związane z Wenus bądź Merkurym w retrogradacji.

1. Wpadki związane z „pechowym” terminem.

Tak już jest, że na pewne usługi, czynności, czy zadania są właściwe i niewłaściwe dni. Może to mieć związek bądź z konstrukcją naszego indywidualnego horoskopu i aktualnymi tranzytami – tego tematu nie będę rozwijać, gdyż wymaga to zawsze indywidualnej interpretacji – bądź z kalendarzem księżycowym.

Od zawsze było wiadomo, że są np. dobre dni na sadzenie roślin, ścinanie drzew czy wykonywanie różnych innych czynności. Jeżeli zrobimy coś w niewłaściwym terminie, czyli jak to dawniej mawiano w „złej godzinie”- to nie może się to udać.
Jeżeli zamierzamy podjąć jakieś ważne dla nas zadania, zawsze warto spojrzeć na kalendarz Księżycowy.
Informacji na temat dni sprzyjających poszczególnym sferom życia, jest w internecie bardzo wiele, więc nie będę się rozpisywać.
Ze swej strony dodam tylko, że od dluższego czasu pilnuję obcinania włosów w dniach kiedy Księżyc jest w znaku Lwa i faktycznie – mogę potwierdzić, że to działa.

2. Wpadki związane z osobą usługodawcy.

Tego rodzaju wpadkom zapobiec nieco trudnej.
Są one związane z tym, że osoba usługodawcy jest niekompatybilna z nami, co bynajmniej nie świadczy o tym, że jest kiepskim specjalistą.
Wystarczy, że mamy z wykonującym usługę fryzjerem kwadraturę Merkurych i już nie będziemy w stanie dogadać się z tą osobą. Nie zrozumie ona naszych instrukcji, albo zrozumie je źle.
To nie jest kwestia złośliwości czy braku inteligencji, po prostu są aspekty, które bardzo utrudniają porozumienie.
Dotyczy to oczywiście nie tylko usługodawców, ale wszystkich osób pojawiających się w naszym życiu .

Z inną sytuacją będziemy mieli do czynienia wtedy, gdy trudna planeta (np Saturn czy Pluton) ftej osoby będzie niekorzystnie aspektowała nasze urodzeniowe Słońce Księżyc lub Wenus.
W takiej sytuacji zazwyczaj nie mamy odwagi sprzeciwić się danej osobie, gdyż postrzegamy ją jako autorytet – kogoś kto „lepiej wie”.

Zamieszanie mogą też wprowadzać napięciowe aspekty Neptuna. W tym przypadku na ogół cała rzecz przyjemnie się zaczyna, a potem nawet nie jesteśmy w stanie stwierdzić co i dlaczego „ nie pykło”
Oczywiście jest jeszcze dużo więcej możliwych kombinacji, które powodują, że dana osoba jest niekompatybilna z nami.
Co nie znaczy, że ogólnie jest niekompetentna – ona po prostu nie styka z nami.

Generalnie dobrą sytuacją jest, gdy Słońce lub Ksieżyc naszego usługodawcy przypada na szósty sektor naszego horoskopu. Wtedy o ile nie będzie innych powikłań, z usługi będziemy zadowoleni.
Oczywiście komplikujących aspektów jest całe mnóstwo, dlatego dobrze jest znać przynajmniej datę urodzenia osoby, która wykonuje dla nas kluczowe usługi – uniknęlibysmy dzięki temu wielu bolesnych porażek.

Zdaję sobie oczywiście sprawę że pozyskanie daty urodzenia niekiedy może być trudne, szczególnie rocznik jest zazwyczaj pilnie chronioną informacją, zwłaszcza w przypadku pań

3. Wpadki związane z pustym biegiem Księżyca.

Generalnie w astrologii przyjmuje się, iż nie jest korzystne rozpoczynanie ważnych działań na tak zwanym pustym biegu Księżyca.

Co to znaczy?

Pusty bieg Księżyca ma miejsce wtedy, gdy nie wykonuje on żadnych aspektów z innymi planetami przed zmianą znaku.

Pusty kurs Księżyca zalecany jest jednak w przypadkach, które służą eliminacji/pozbywaniu się/wyrzucaniu.
Można ten czas wykorzystać więc np. na depilację czy wyrzucanie zbędnych gratów.

4. Wpadki związane z Wenus lub Merkurym w retrogradacji.

O tych dwóch przypadkach pisałam obszernie w postach poniżej, dlatego nie będę rozwijała już tematu.

Mam nadzieję, że te informacje będą dla Was pomocne i pomogą Wam uniknąć przynajmniej części zakupowych wpadek  🙂

Umów się na sesję