Związki NIE idealne

Związki nie idealnie to takie, w których brakuje porozumienia na co najmniej jednej z 3 płaszczyzn (emocjonalnej,mentalnej, seksualnej).

Można ze spokojem zaryzykować stwierdzenie, że 9/10 związków to związki NIE idealne, więc jak widać ze statystyk da się w nich żyć.

Mogą istnieć różne kombinacje możliwości, jednak zawsze będą występowały braki w jednej z dziedzin.

Mogą być np. super połączenia intelektualne + erotyczne, a będzie brakowało parze głębszych uczuć.

Mogą być bardzo silne połączenia mentalne + uczuciowe, ale przy braku połączeń seksualnych zycie erotyczne pary będzie słabe.

Gdy będą wystepować dobre połączenia seksualne i uczuciowe, ale brak będzie połączeń mentalnych/komunikacyjnych -będziemy mieli do czynienia z sytuacją, że jeden mówi o rybce, a drugi o akwarium. Nijak nie będą mogli się dogadać – mimo szczerych chęci.

Jak sobie pomóc?

Na pewno pomaga świadomość istnienia deficytu.
Jeżeli wiemy, że mamy z kimś np. problem z połączeniami mentalnymi, musimy mieć na uwadze, że komunikacja z tą osobą powinna być szczególnie precyzyjna. Zawsze jest dobrze upewnić się, że dobrze zrozumieliśmy intencje partnera.

Przy braku połączeń signifiktorów seksualnych, będzie ewidentnie brakowało ognia w związku.
Paradoksalnie jednak jest to sfera, w której braki relatywnie łatwo zastąpić, pod warunkiem istnienia dobrych aspektów odpowiedzialnych za połączenia mentalne i przepływy emocjonalne.
Dzięki dobrej komunikacji seks może być po jakimś czasie całkiem satysfakcjonujący.

Najtrudniejsza do naprawienia jest sytuacja, gdy brakuje nam dobrych połączeń odpowiedzialnych za przepływ emocji. W takim przypadku nie jest możliwe pojawienie się głębszych uczuć. Związek zawsze będzie powierzchowny. Inna rzecz, że niektórym osobom taka sytuacja zupełnie nie będzie przeszkadzać.
Wszystko zależy od indywidualnego horoskop udanej osoby.

Umów się na sesję